Jautājumi un atbildes

Reģistrācija

Kādi ir ZZ Čempionāta 2019 svarīgākie datumi?

Pieteikšanās un Mājasdarba izpilde: 18. februāris - 17. marts plkst. 23:59.
Pusfinālistu paziņošana: 25. marts. 
Pusfināls: 25. marts - 21. aprīlis. 
Solo čempionāts: 23. aprīlis – 20. maijs.
Finālistu paziņošana: 29. aprīlis.
Fināls: 23., 24., 25 maijs.

Vai ZZ Čempionātā jāpiedalās visai klasei?

Obligāti jāpiedalās vismaz 10 skolēniem no klases.

Vai drīkst veidot apvienotās klases no vienas skolas?

Apvienoties ir iespējams, ja klasē mācās mazāk nekā 10 skolēni, taču to var darīt tikai savas klašu grupas ietvaros. Klašu grupas ir šādas: 5.-6., 7.-9., 10.-12. klašu grupas. Piemēram, ja esat 5. klase, tad varat apvienoties ar 6. klasi. Ja esat 8. klase, varat apvienoties ar 7. un 9. klasi.

Ja vēlaties pieteikt apvienoto klasi: izlemiet, kuru klasi piesakāt kā pamatsastāvu, tad pievienojiet citas klases skolēnus kā savus klasesbiedrus savā Klases kontā un vienojieties, kurš pieaugušais (klases audzinātājs, cits skolotājs vai pieaugušais kurš sasniedzis 18 gadu vecumu) jūs pavadīs ZZ Čempionātā.

Vai visiem klases skolēniem obligāti jābūt reģistrētiem zzcempionats.lv, lai piedalītos ZZ Čempionātā?

Minimālais dalībnieku skaits ir 10 skolēni no klases. Ja komandā ir vairāk klasesbiedru, Klases kontā (www.zzcempionats.lv) reģistrējas tie skolēni, kuri piedalīsies ZZ Čempionātā. Visi Klases kontā reģistrētie klasesbiedri var iesaistīties uzdevumu izpildē un piedalīties ZZ Čempionāta Finālā. Tie klasesbiedri, kuri nav reģistrēti, ZZ Čempionātā nepiedalās un klases uzvaras gadījumā balvas nesaņem.

Kas ir vecāku atļaujas un kas ar tām jādara?

Vecāku atļaujas nepieciešamas visiem skolēniem, kuri vēlas piedalīties ZZ Čempionātā. Vecāku atļauja pieejama lejupielādēšanai skolēnu un skolotāju Klases kontā. Vecāku atļauju jāizdrukā, jādod vecākiem aizpildīt, tad jānogādā skolotājam.
Skolotājs katra skolēna vecāku aizpildīto atļauju augšupielādē Klases kontā. Ja vecāku atļauja netiks pievienota līdz 17. marta plkst. 23.59, skolēns ZZ Čempionātā piedalīties nevar. Ja skolēns ir pilngadīgs, vecāku atļauju aizpilda un paraksta viņš pats.

Vai klasi drīkst pārstāvēt skolotājs, kas nav klases audzinātājs?

Jā, drīkst. Šogad klases pavadonis drīkst būt skolas direktora apstiprināts skolotājs, klases audzinātājs, kāds no klases skolēnu vecākiem vai cits pilngadīgs pieaugušais. Vienlaicīgi skolotājs/pieaugušais var būt atbildīgs tikai par vienu klasi.

Mājasdarbs

Līdz kuram datumam ir jāiesniedz mājasdarbs?

Mājasdarbs jāpievieno Klases kontā līdz 17. marta plkst.23:59.

Kas jādara, ja es nevaru ielādēt mājas darbu?

Pirmkārt, pārliecinies, ka augšupielādētais fails atbilst visiem kritērijiem, kas minēti pie Mājasdarba uzdevumā. Ja fails atbilst visām minētajām prasībām un atkārtoti to neizdodas ielādēt, sazinies ar pasākuma rīkotājiem, rakstot e-pastu uz .

Pusfināls

Kas jādara, lai iekļūtu Pusfinālā?

Jāizpilda Mājasdarbs, kuru vērtēs žūrija, un jāiesniedz visu dalībnieku vecāku atļaujas. Labākās klases pēc žūrijas vērtējuma nokļūst Pusfinālā. Mājasdarba uzdevumu meklē savā Klases kontā!

Kad būs zināmas klases, kas tikušas uz pusfināliem?

Klases, kas tikušas uz Pusfināliem, tiks paziņotas 25.martā ZZ Čempionāta mājaslapā. Papildus katra klase saņems informatīvu e-pastu, kurā tiks apstiprināta iekļūšana Pusfinālā.

Solo čempionāts

Vai dalība Solo čempionāta ir obligāta?

Nē, dalība Solo čempionātā ir brīvprātīga un neietekmē kopējo komandas Pusfināla vai Fināla rezultātu.

Kurš var piedalīties Solo čempionātā?

Solo čempionātā var piedalīties visi Latvijas skolēni bez vecuma ierobežojuma no 1.-12. klasei – arī tie, kuri ar klasi nestartē ZZ Čempionāta 2019. gada sezonā.

Fināls

Vai visiem klasesbiedriem jābrauc uz Finālu?

Uz Finālu jābrauc tiem klases skolēniem, kuri ir reģistrējušies dalībai ZZ Čempionātam Klases kontā.

Kur un kad notiks Fināla sacensības?

Fināla sacensības notiks sporta kompleksā “333”, Ropažu novadā.
23. maijā 5.-6. klašu grupai;
24. maijā 7.-9. klašu grupai;
25. maijā 10.-12. klašu grupai.