Jaunums

ZZ Čempionāta 2019. gada sezona paies skolēnu un skolotāju līderprasmju attīstības zīmē

18.02.2019

18. februārī sākās pieteikšanās skolēnu gaidītākajam gada notikumam - ZZ Čempionātam (ZZČ), kas ir lielākās sporta un prāta spēles skolēniem ne vien Latvijā, bet visā Baltijā. Savā 13. sezonā ZZ Čempionāts koncentrēsies uz Latvijas jauno līderu attīstību, kur katrs dalībnieks varēs gūt apliecinājumu savām stiprajām pusēm un parādīt, ka tiecās pie sasniegumiem. . Iepriekšējos gados kopumā ZZ Čempionātā iesaistījušies vairāk nekā 1 miljons skolēnu, , skolotāju un vecāku, atbalstītāju un organizatoru.

Raksta titulbilde

Šajā ZZČ sezonā gaidāmas vēl nebijušas izmaiņas balvu sistēmā – Finālā tiks apbalvoti astoņi 1. vietu ieguvēji   - viena komanda katrā vecumu grupā. , Kā arī katru dienu tiks noteikti ZZ Čempionāta līderu līderi jeb viena klase, kura būs ieguvusi visvairāk punktu visā čempionāta norises laikā un saņems Grand Prix absolūto uzvarētāju goda titulu. Grand Prix ieguvējs tiks noteikts, skaitot kopā mājasdarbā, Pusfinālā un Finālā iegūtos punktus.

“ZZ Čempionāts ir mūsu vērienīgākā ilggadēja sociālā iniciatīva, ar kuru ne vien stiprinām un veidojam skolēnos pārliecību, cik svarīga ir vienota un saliedēta komanda, bet arī veicinām un attīstām līderu prasmes. ZZČ faktiski kalpo kā jauno līderu kalve, kas palīdz veidot mūsu apkārtējo sabiedrību uzņēmīgāku, drosmīgāku un darboties spējīgāku,” atzīst Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. 

ZZ Čempionāts paredzēts klašu komandām no 5. līdz 12. klasēm vairākos posmos, kulmināciju sasniedzot  Finālā, kas no 23. līdz 25. maijam norisināsies sporta kompleksā “333” Ropažu novada “Sila Priedēs”. Finālā pulcēsies ap 15 000 skolēnu jeb 540 spēcīgākās un radošākās klases no visas Latvijas. Sacensības norisināsies starp komandām 5. - 6. klašu, 7. - 9.  un 10. - 12. klašu grupās.­­­

Pieteikšanās jeb Mājasdarba posms sākās pirmdien, 18. februārī. Pretendēt uz vietu  ZZČ Pusfinālā varēs visas tās klašu komandas, kuras reģistrēsies dalībai zzcempionats.lv un izpildīs mājasdarba uzdevumu līdz 17. marta plkst. 23:59. Šogad mājasdarbs klasēm ir izdomāt savu “uzvaras kustību” – unikālus dejas soļus, kas jāiemūžina 15 sekunžu garā video. Līdzīgi kā pagājušogad, Pusfināls norisināsies digitāli. Savukārt Finālā piedalīsies tās klases, kas vislabāk būs veikušas Pusfināla uzdevumus.

Šogad pirmo reizi tiks organizēts arī Solo čempionāts, kas norisināsies pēc čempionāta Pusfināla un kur skolēni varēs brīvprātīgi izpildīt uzdevumus un saņemt balvas. Tādā veidā arī tiem skolēniem, kuri nepiedalās čempionātā ar klasi, būs iespēja parādīt sevi kā individuālu līderi risinot dažādus uzdevumus. Individuālā čempionāta uzvarētājs balvā saņems pilnībā apmaksātu divu nedēļu angļu valodas nometni Portugālē divu nedēļu garumā.

Vadīt tik grandiozu ZZ Čempionāta 13. sezonas Finālu galvenajam tā organizatoram un ilggadējam atbalstītājam mobilo sakaru operatoram "Tele2" palīdzēs Ropažu novada pašvaldība.