Jaunums

Izlasi un iegaumē! Ļoti svarīgi punkti par ZZ Čempionāta Finālu

24.05.2019

Beidzot tas ir klāt - viens no gaidītākajiem gada pasākumiem daudziem skolēniem! ZZ Čempionāta lielais Fināls “333” trasē Ropažos norisināsies jau šajā nedēļas nogalē. Taču, pirms lec skolas norīkotajā autobusā, iesakām “uzmest aci” dažiem punktiem un noteikumiem, kas šajās dienās noteikti noderēs.

Raksta titulbilde

Laika plāns un karte

Viens no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem mums ir par dienas kārtību, kā arī to, kur kas atradīsies pasākuma norises vietā.

IERAŠANĀS UN REĢISTRĀCIJA IR PULKSTEN 8:30!

Šo svarīgi iegaumēt skolotājiem un kapteiņiem, jo abiem jābūt klāt, lai piereģistrētu komandu. Tikmēr pārējie klasesbiedri var lēnām soļot uz skatuvi, kur 10:00 svinīgi tiks atklāts “ZZ Čempionāta” 13. sezonas lielais Fināls.

STARTS sacensībām tiks dots pulksten 10:40.

Šogad sacensības sadalītas 8 zonās:

1. zona - ZZ Akvaparks;

2. zona - SEB uzvaras karogi;

3. zona - Ahhaa Lielritenis;

4. zona - Ar elektrību neriskē;

5. zona - Vēl augstāk ar Tele2;

6. zona - Kopā uz uzvaru;

7. zona - Škirzinis;

8. zona - Bumbo un ripo.

Katrā zonā tiks pārbaudītas dažādas prasmes, tāpēc jau savlaicīgi noskaidrojiet, kādas ir visu klasesbiedru stiprās puses.

Iesakām iecelt atbildīgo, kurš vienmēr zinās laiku, cikos kurā zonā jābūt.

Katrai zonai ierēķiniet aptuveni 40 minūtes.  

Atceries – lai cik ātri tu skrietu, ja nezināsi, kurp skriet, tāpat pirmais nebūsi. Tāpēc visu dienu darbosies arī INFO telts, kur varēsi rast atbildes uz visiem pasaules jautājumiem par un ap ZZ Čempionāta lielo Finālu.

Pilnam ieskatam un skaidrībai zemāk vari papētīt karti, kur kas atradīsies.

zzc-info-trijsturis-01.png

Kad būsiet pieveikuši visas 8 zonas un izpildījuši arī brīvās aktivitātes, pulksten 18:00 atliks vairs tikai pasākuma patīkamākā daļa - pulcēšanās pie skatuves. Noskaidrosim ZZČ 2019 Grand Prix un citu balvu ieguvējus, bet pirms tam kārtīgi izkustēsimies mūzikas ritmos.

Lietas, kas noderēs

Atceries, ka maijs ir mānīgs mēnesis, un nekad nevar būt 100% pārliecināts, kāds būs laiks.Tāpēc nodrošinies ar piemērotu apģērbu sportiskām aktivitātēm dabā VISOS laikapstākļos. Viena no zonām ir saistīta ar atrašanos ūdenī, tāpēc ir jābūt gatavam nedaudz saslapināties.

Uzvarētāju noteiks nevis ātrākās kājas vai stiprākās rokas, bet gan saliedētākā klase, tāpēc kopīgi saukļi, noformējums, saskaņots apģerbs un komandas gars būs tas, kas jūs uzmundrinās un palīdzēs cīnīties par uzvaru!

Fināla nolikums

ĻOTI SVARĪGI!

Sekojiet līdzi savam zonu laika grafikam. Ja nokavēsiet, dabūsiet 0 punktus. Un ar 0 punktiem pie uzvaras tikt būs grūti!

Sporta tērps un apavi

ZZ čempionāta fināls notiks brīvā dabā – mežs, pļava, smiltis, asfalts – viss kopā! Parūpējies par atbilstošu apģērbu – balles kurpes šoreiz atstāj mājās. Iepriekšējā vakarā pārbaudi kādulaikapstākļu aplikāciju un padomā, vai nevajag paķert līdzi jaku vai sauļošanās krēmu.

Personīgās mantas

Līdzi ņem tikai to, kas tiešām nepieciešams. Teritorija liela, tajā pazaudēt mīļāko plīša lāci – mierīgi. Diemžēl, ja ko nozaudēsi, pašam būs arī jameklē, jo ZZČ organizatori un sporta kompleksa “333” īpašnieki nekādā veidā nav atbildīgi par dalībnieku mantām.

Dalībnieki

Lai piedalītos ZZ Čempionāta Finālā, katrai klasei komandā jābūt vismaz 10 dalībniekiem. Uz sacensībām dalībniekiem jāņem līdzi personu apliecinoši dokumenti (skolēnu apliecības). Reģistrējoties sacensībām, klasei jāiesniedz saraksts ar skolēnu vārdiem, kas piedalās sacensībās. Uz šī saraksta jābūt klases skolotāja un skolas direktora parakstam.

Noformējums

Dalībniekiem ir jāuzpošas un jānoformē sava klase atraktīvi un atbilstoši sportiskajāmaktivitātēm. Noformējumam jāpauž komandas vienotais tēls!

Izņēmumi

Ņemot vērā, ka vairākās reģionu un pilsētu skolās skolēnu skaits klasē nepārsniedz 10 cilvēkus, ZZ Čempionāta galvenais tiesnesis var pieņemt lēmumu, atļaut Finālā piedalīties arī šādāmklasēm. Šīs klases varēs startēt ar noteikumu, ka sacensībās tās pieteiksies kopā ar citu attiecīgāsvecuma grupas klasi vai skolēnu (5.-6., 7.– 9. vai 10.–12. klase), lai veidotu dalībnieku komandu ar vismaz 10 skolēniem. Šādā gadījumā sacensībās ir jāpiedalās visiem šīs klases skolēniem, veidojot pamatsastāvu – aizliegts izraudzīties no katras klases spēcīgākos dalībniekus, lai veidotu komandu. Ja tiks konstatēta šāda rīcība, klase tiks diskvalificēta no ZZ Čempionāta.

Laika apstākļi

Slikta laika apstākļos sacensību programmā var tikt veiktas izmaiņas un tiesnešu / organizatoru komandai ir tiesības pieņemt šādu lēmumu sacensību laikā!