Jaunums

7 lietas, kas tev jāzina par ZZČ Pusfinālu

29.03.2018

Zin’kas pavisam drīz būs klāt? 1. aprīlis – datums, kad pusnaktī jāiesniedz ZŽC Mājasdarbs. Taču pēc tam jau pavisam drīz arī 4. aprīlis – diena, kad izziņosim, kuras klases iekļuvušas ZZČ Pusfinālā!
Kas tev šogad jāzina par Pusfinālu? Lasi un uzzini šajā rakstā!

Raksta titulbilde

1. ZZČ 2018 Pusfināls = Digitālais Pusfināls

Jā, šogad lielākie jaunumi ir tādi, ka Pusfināls notiks tikai digitālajā vidē – tepat, zzcempionats.lv mājaslapā! Kāpēc tas ir forši? Jo tādā veidā Pusfinālā var piedalīties daudz vairāk klašu nekā iepriekšējos gados. Un – jo vairāk klašu, jo centīgākiem un radošākiem jums jābūt, lai iekļūtu ZZČ Finālā

giphy_1-1.gif

2. Vecāku atļaujas ir OBLIGĀTAS un jāiesniedz līdz 1. aprīļa 23:59!

Iespējams, jūs jau zināt šo no galvas, bet drošības pēc atgādinām – lai varētu piedalīties Pusfinālā, KATRAM klasesbiedram vajadzīga vecāku atļauja, un tās jāiesniedz līdz 1. aprīļa plkst. 23:59!

Noteikti atgādiniet šo skolotājiem, jo tikai viņi Klases kontā var pievienot vecāku atļaujas! Mēs ļoti negribam, lai kāda klase, kura izcili izpildījusi Mājasdarbu, netiek Pusfinālā tikai tāpēc, ka kādam klasesbiedram nav vecāku atļaujas.

3. Sākam 4. aprīlī!

Uzreiz pēc tam, kad 1. aprīlī būsiet iesnieguši Mājasdarbus, mēs ķersimies klāt punktu skaitīšanai un apkopošanai, lai saprastu, kuras klases tikušas tālāk. Neaizmirsti – ZZČ Pusfināls iet gaisā 4. aprīlī! Uzmanīgi seko līdzi informācijai savas Klases profilā, jo tieši tur uzzināsi, vai tava klase tikusi tālāk.

giphy-1_1.gif4. Finišējam 25. aprīļa plkst. 23:59!

Silti iesakām uzlikt modinātāju 25. aprīļa plkst. 23:59 – Pusfināls noslēdzas un mēs atkal ķeramies pie punktu apkopošanas, lai noteiktu, kuras klases tikušas Finālā. Bet, protams, vēl siltāk iesakām neatlikt visu uz pēdējo brīdi! Dariet laicīgi, jo tikai tā iespējams sasniegt rezultātu, kas nebūs tāds „meh, nu, ir OK”. Jo tu labi zini – tikai OK nav OK!

5. Kas tad būs jādara Pusfinālā?

Tas, ka viss pasākums saucas „Digitālais Pusfināls” nenozīmē, ka būs jāsēž tikai pie datora un jāklikšķina pele. No, no, no… Būs arī dažādi radoši un izaicinoši uzdevumi – tādi, kuru izpildīšanai visai klasei nāksies sapulcēties kopā un darīt kaut ko īstajā dzīvē!

giphy-2-2.gif

6. Kādi būs uzdevumi?

Visi Pusfināla uzdevumi iedalās 2 daļās:

  • Individuālie uzdevumi. Tajos katram klasesbiedram būs jāstrādā individuāli un jāuzrāda izcils rezultāts. Visi punkti (arī tie, kas iegūti individuāli) tiks pieskaitīti kopējam klases punktu skaitam. Jo vairāk punktu, jo lielāka iespēja tikt Pusfinālā!
  • Klases uzdevumi. Tajos, loģiski, visai klasei būs jādarbojas kopā – kā saka, jāliek galvas kopā, lai uzdevumu izpildītu pēc iespējas radošāk.

7. Rūpīgi jāizlasa uzdevumu noteikumi

Ļoti būtiski atcerēties, ka tajā brīdī, kad saņemsiet Pusfināla uzdevumus, rūpīgi jāizlasa noteikumi – kas jādara, kas no jums prasīts un kādam jābūt gala rezultātam. Būtu baigi nelāgi izpildīt uzdevumu, un tikai pēc Pusfināla beigām (25. aprīļa 23:59) saprast, ka kaut kas nav izdarīts pareizi, vai ne?

bak9ydc-1.gif

Lai veicas ar Mājasdarbiem un ar nepacietību gaidām 4. aprīli, kad uzzināsim – kuras klases iekļuvušas ZZ Čempionāta 2018 Pusfinālā!