Jaunums

4 svarīgākie punkti, kas jāzina par ZZČ 2019 Pusfinālu

02.04.2019

Ouuu, kā laiks skrien! Mājasdarbu iesniegšana noslēgusies – ļoti ceram, ka jums viss izdevās laikā un kā ieplānots.

Raksta titulbilde

Bet atslābt nevar nekādā gadījumā, viss vēl tikai sākas, jo pavisam drīz sāksies Pusfināls! Lasi tālāk un uzzini 4 svarīgākos punktus, kas jāzina par šī gada ZZ Čempionāta Pusfinālu!

1. Datumi, kas jāatceras

Ticam, ka zināt jau no galvas, bet vēlreiz - ZZ Čempionāta Pusfināls sāksies 27. martā un ilgs līdz 21. aprīlim. Pa to laiku jāpaspēj izcili izpildīt visi uzdevumi.

Pirmie trīs uzdevumi būs pieejami jau 27. martā, bet vēl divus uzdevumus publicēsim 1. aprīlī (nē, tas nebūs joks - tie tiešām būs jāpilda).

2. Kas jāņem vērā

Šogad Pusfinālā būs 5 uzdevumi, bet tas nenozīmē, ka būs vieglāk. Tieši pretēji - šogad tie būs īpaši kvalitatīvi, interesanti uz izaicinoši. Būs jādarbojas gan individuāli, gan arī, protams, visai klasei komandā.

Neaizmirstiet likt lietā katra klasesbiedra stiprās puses, prasmes un dotības - tas ir ceļš uz uzvaru!

3. Ko nedrīkst aizmirst

Iepriekš jau publicējām rakstu par to, kā šogad tiks noteikti uzvarētāji un galveno balvu ieguvēji.

Īsumā vēlreiz – 1. vietas iegūs tās klases, kas iegūs visvairāk punktus, pildot Fināla galvenās stafetes. Taču Grand Prix un galveno balvu savā klašu grupā iegūs tikai viena klase - tā, kura būs sakrājusi visvairāk punktus visa ZZ Čempionāta laikā.

Tas nozīmē, ka visi punkti tiek skaitīti kopā un – jā, tieši tā – arī Pusfinālā jums jācenšas visu izdarīt maksimāli labi. Mēs ticam, ka jūs to varat! Go, go, go!

4. Kādi būs Pusfināla uzdevumi?

Te būs īss apraksts par 2019. gada ZZ Čempionāta Pusfināla uzdevumiem. Bet tiešām pavisam īsi – atgādinām, ka pirms katra uzdevuma izpildes obligāti ļoti rūpīgi jāizlasa visi noteikumi. Citādi var kaut ko palaist garām, un tas būtu pavisam slikti.

FIZMIX eksperiments

Kā tad nu bez eksperimenta video? Šajā klases izdevumā būs jāizvēlas 1 no 3 tēmām un pašu spēkiem jāatkārto eksperiments, kuru mēs parādīsim priekšā. Būs jāiesniedz video līdz pusotrai minūtei.

Lai saņemtu vēl 30 punktus bonusā, visiem klasesbiedriem būs jāizpilda papilduzdevums – tests par fiziku.

ZZČ Alias

Pērn ZZČ Pusfinālā bija “Mēmais šovs”, šogad spēlēsim spēli “Alias”. Šim individuālajam uzdevumam ZZ Lācis ir sagatavojis vārdu skaidrojumus, jūsu uzdevums būs 2 minūšu laikā uzminēt pēc iespējas vairāk vārdu.

Atbilžu variantu nebūs – jāraksta pašiem savas atbildes, tāpēc svarīgi ievērot pareizrakstību. Nu labi, ja nu galīgi nesanāks atminēt, iedosim pāris atbilžu variantus, bet tad būs mazāk punktu.

Sadales tīkla elektrodrošības pāru spēle

Individuālais uzdevums, kurā būs jāmeklē bilžu pāri. Ne, ne, nevis vienkārši divas vienādas bildītes, bet gan pareiza un nepareiza rīcība konkrētā situācijā. Spēlē būs 3 līmeņi, katrā meklējamo bilžu skaits būs arvien lielāks.

Svarīgi pievērst uzmanību arī padomiem, ko starp līmeņiem piedāvā Sadales tīkls. Tie noteikti palīdzēs izpildīt uzdevumu ātrāk un veiksmīgāk.

Tele2 ātrumspēles

Individuālais uzdevums, kurā visiem klasesbiedriem būs jāpārbauda veiklība, spēlējot 4 dažādas ātrumspēles. Būs jautri! Spēles būs šādas:

  1. ātrrakstīšanas sacensības;
  2. matemātikas vienādojumi uz laiku;
  3. spēle, kurā ātri jāsaprot, vai krāsas nosaukums sakrīt ar teksta krāsu;
  4. spēle, kurā pēc iespējas vairāk reižu noteiktā laikā jāpiespiež poga.

SEB digitālais klases karogs

Klases uzdevums, kurā digitāli jāizveido savas klases karogs. Vispirms jums visiem jāsanāk kopā un jāizdomā, kāds tas varētu izskatīties. Pēc tam skolotājs vai klases vecākais varēs to izveidot digitāli, izvēloties:

  • fona krāsu;
  • visādus elementus;
  • teksta (saukļa) krāsu un novietojumu.

Pats foršākais – mēs tos karogus uztaisīsim un dāvināsim klasēm, kuras tiks Finālā!

Un vēl – uzdevuma beigās būs papilduzdevums, kuru izpildot varēs laimēt balvu no SEB 500 EUR vērtībā!

Aiziet, klases! Jūs to varat!