Jaunums

10 forši un dzīvē noderīgi slavenību citāti

21.05.2019

Neskatoties uz to, vai gatavojies ceļam uz ZZČ lielo Finālu, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē sporta kompleksā “333” Ropažu novadā, vai lēnā garā jau domā par dalību nākamā gada ZZČ, tev noteikti noderēs šie 10 slavenību citāti!

Raksta titulbilde

Iedvesmojies, tiecies uz labāko un galvenais – esi tu pats. Jā, jā, klišejiski, bet tā ir taisnība. Tikai tu esi tu un tikai tu vari sasniegt pilnīgi visu.

1.

Es vienmēr daru, ko gribu, un esmu, kas es esmu.

/Billija Eiliša, dziedātāja/

Prātīgi vārdi, Billij! Labi būt tam, kas esi. Ar to “daru, ko gribu” gan uzmanīgi – neaizmirsti, ka mums visiem ir ne tikai tiesības, bet arī pienākumi pret draugiem, ģimeni, skolas dzīvi, dabu un valsti.

2.

Kas es esmu?

/Valdis Zatlers, bijušais Latvijas Valsts prezidents/

Senos laikos bija tāda lieta, ka mūsu Valsts prezidents tiešajā TV ēterā nedaudz sajauca runājamo un pajautāja savam padomdevējam šo jautājumu. Smieklīgi, bet noderīgi reizē – lieliska tēma, par ko padomāt un uz ko rast atbildi.

3.

Smaidi un parādi visiem, ka šodien esi daudz stiprāks, nekā biji vakar.

/Dreiks, reperis/

Dreiks zina, par ko runā. Ja nu dažreiz gadās dzīvē kādas grūtības, tas tač’ sīkums! Tā ir pagātne. Galvenais pēc tam piecelties un turpināt iet uz priekšu ar smaidu sejā!

4.

Nejūties slikti tikai tāpēc, ka tev nepatīk lieta, par ko visi pārējie sajūsminās.

/Emma Vatsone, aktrise/

Hermiones lomas atveidotāja Harija Potera sāgā iesaka uzticēties sev un neskriet līdzi baram. Katrs ir pats par sevi, un katram no mums patīk un nepatīk savas lietas.

5.

Neuztraucies, traucies!

/Ritums Elstiņš, dzīvesgudrs youtuberis/

Dažreiz pavisam negaidot uzrodas kāds labais gariņš (gluži kā eņģelis), kurš atgādina, ka dzīve ir skaista, ir jādzīvo pozitīvi, uztraukties nevajag un visa pasaule ir mums pie kājām!

6.

Večukiņ, nemaz nemēģini mani tiesāt. Tev nav ne jausmas, kam, pie velna, es esmu izgājis cauri.

/Eminems, reperis/

Labs atgādinājums citiem – nespried par mani, ja neko nezini. Un ļooooti labs atgādinājums sev – nespried par cilvēkiem, ja neko par viņiem nezini.

7.

Vējā augušam kokam – stipras saknes.

/Reinis Kaudzīte, “Mērnieku laiku” līdzautors/

Ļoti tēlaini izteicies šis rakstnieks. Tas, ko viņš te domā, ir – ja dzīvē pārvar visādas grūtības, pēc tam cilvēks paliek stiprs. Nu, no sērijas “kas mani nenogalina, padara mani stiprāku”. True!

8.

Pašauj vaļā, tuc, tuc!

/Bermudu Divstūris, vokāli instrumentāls ansamblis/

Izcils teiciens, kas atgādina – pēc labi padarīta darba var drusku atlaist bremzes, dejot tā, it kā neviens neskatās, un svinēt dzīvi!

9.

Žēl man to negulēto nakšu, bet vai tad es vēlreiz pasaulē nākšu?

/Klāvs Elsbergs, dzejnieks/

Gudri teikts. Doma tāda: ķer katru mirkli, izmanto katru iespēju. Bet mēs no savas puses atgādinām – miegs un atpūta ir tikpat svarīga dzīves sastāvdaļa kā tiekšanās pēc lieliem sasniegumiem.

10.

Vienīgais, ko es zinu, ir tas, ka es neko nezinu.

/Sokrāts, sengrieķu filozofs/

Tikai īsts gudrinieks spēj atzīt, ka viņš neko nezina. Sokrāts bija diezgan gudrs, acīmredzot. Labs domugrauds, ko paturēt prātā, jo, tikai uzzinot pēc iespējas vairāk, tu saproti, cik maz patiesībā tu zini.

Kurš no šiem ir tavs mīļākais citāts? Aizsūti šo bloga rakstu draugiem un salīdziniet atbildes!