Jaunums

Tieši tik forši šogad ir visi 7 Pusfināla uzdevumi!

19.04.2018

Kā jau pamanījāt, ZZČ Pusfināls šogad notiek digitāli, un cīņa par iekļūšanu lielajā Finālā jau rit pilnā sparā! Neaizmirsti, ka pilnīgi visiem uzdevumiem jābūt izpildītiem līdz 25. aprīlim! OK, bet kas tad jādara? Pavisam vienkārši:

Raksta titulbilde

picture0.png

Nu, labi – īstenībā jau tikai izskatās easy peasy, bet tā gluži nav! Finālā tiks tikai tie, kas uzdevumus būs izpildījuši izcili labi un sakrājuši visvairāk punktus. Tu jau zini – tikai OK nav OK. Lasi tālāk un uzzini, cik superīgi šogad ir ZZ Čempionāts 2018 Pusfināla uzdevumi!

1. Digitālais Mēmais šovs ZZČ gaumē

Ā, vecais, labais Mēmais šovs… bet tie jau nebūsim mēs, ja nepieliksim klāt pāris jaunas fīčas. Mūsu Mēmā šova versija ir šāda:

 • Skaties video, kā Zī un Zē rāda vārdus, un apakšā izvēlies vienu no četriem variantiem;
 • Uzmanies! Tev jāatmin pēc iespējas vairāk vārdu 2 minūšu laikā!
 • Aicini uzdevumu izpildīt visiem klasesbiedriem – jo vairāk cilvēku spēlēs, jo vairāk punktu sakrāsiet!

Uzdevumu piedāvā: Zelta Zivtiņa

2. Klases ceļš uz Finālu + ekskursija 777 EUR vērtībā

Iedomājies, cik forši – izpildot šo uzdevumu, jums būs gatavs vesels video par to, kā soli pa solim 2018. gadā gatavojāties parādīt izcilu rezultātu ZZČ Finālā. Būs ko pēc daudziem gadiem klases salidojumā skatīties. 

Viss pavisam vienkārši:

 • Ver vaļā uzdevumu un izlasi, par kādām tēmām jāuztaisa 6 bildes;
 • No safočetājām bildēm jāuzģenerē video;
 • Gatavais video jāliek Facebookā vai Instagram un jāietago @SEB Latvia;
 • Jākrāj Likes.

Un, jā, tieši tā! Klase, kura savam video sakrās visvairāk Likes saņems īpašo SEB Bankas balvu – ekskursiju 777 eiro vērtībā! Ir vērts pacensties!

Uzdevumu piedāvā: SEB Banka

3. Fizmix uzdevums – laiks īstiem eksperimentiem!

Oujē, laiks īstiem zinātnes eksperimentiem! Uzdevumā redzēsiet 4 nofilmētus eksperimentus. Kārtīgi noskatieties visus un kopā ar klasesbiedriem vienojieties, kuru jūs paši īstenosiet dzīvē un uzfilmēsiet:

1.-9. klašu grupai:

 • Virves vingrotājs;
 • Paštaisīts termoss;
 • Neplīstošā krūze;
 • Burbuļlampa.

10.-12. klašu grupai:

 • Kvēlspuldze;
 • Gaismas ātrums;
 • RGB krāsu sistēma;
 • Ūdens raķete.

picture4.png

Starp citu… tikai nevienam nesakiet – šajā uzdevumā iespējams iegūt diezgan daudz papildpunktus! Viss, kas jādara – katram klasesbiedram jāaizpilda šis FIZMIX.lv fizikas tests.

Uzdevumu piedāvā: FIZMIX

4. Durex tests – par TO ir jārunā!

Nav ko te sarkt un bālēt – vairāk nekā skaidrs, ka pilnīgi visiem jāzina, kas ir drošs sekss, kā izvairīties no STS (seksuāli transmisīvajām slimībām) un nevēlamas grūtniecības! Tāpēc 3. ZZČ Pusfināla uzdevumā ir jāaizpilda tests par prezervatīviem.

Atceries, ka šis ir individuāls uzdevums, kuru var pildīt ikviens klasesbiedrs! Uzdevums ir pieejams 10.-12. klasei.

picture3.png

5. Radoši parādi un nofilmē lauvu

RAWR! Aiziet, ZZČ lauvas, ir laiks parādīt spēku, varenību un likt lietā fantāziju! Šajā uzdevumā jums jāizdomā, kā radoši attēlot lauvu. Vienojieties par labāko ideju un uzfilmējiet video!

picture5.png

Uzdevumu piedāvā: Lion

6. Elektrodrošības memes, kas palīdzēs izvairīties no nelaimēm

Taisi bildi, liec asprātīgu tekstu bildes augšā un apakšā – meme gatava! Tieši tik foršs un vienkāršs ir šis Pusfināla uzdevums. Nu, labi, ir neliels āķis – jums būs dotas vairākas nedrošas situācijas, no kurām jāizvēlas 3, un tām jāizdomā padomi memes formātā, kas nākotnē ļaus izvairīties no nelaimēm.

picture6.png

Uzdevumu piedāvā: Sadales tīkls

7. Plašākais tīkls Latvijā

Arī šis ir uzdevums, kurā jādarbojas visiem klasesbiedriem kopā un jāliek lietā fantāzija. Izmantojot dziju, auklu vai jebkādus citus priekšmetus, radošā veidā parādīt, ka Tele2 ir visplašākais tīkla pārklājums Latvijā. Gala rezultāts jānofočē. Mēs gaidīsim pārsteigumus.

picture1-1.png

Uzdevumu piedāvā: Tele2


It kā vienkārši, bet tomēr nedaudz jāpacenšas, vai ne? Aiziet, nav ko vilkt garumā – ķerieties pie uzdevumu pildīšanas jau šodien pēc stundām! Atceries – ZZČ lielajā Finālā tiks tie, kas sakrās visvairāk punktu, tāpēc jāiesaistās visiem klasesbiedriem. Lai veicas!