Jaunums

8 spēcīgi iemesli, kāpēc ir forši teikt NĒ

03.08.2020

Ir daudz iemeslu, kāpēc mēs “ar visām četrām par” atbalstām Veselības ministrijas kampaņu “Spēks pateikt NĒ!” Sāksim ar to, ka gluži vienkārši būt atkarīgam ir muļķīgi, bet smēķēt un lietot alko sen jau vairs nav stilīgi. Izlasi un noskaidro, kāpēc, mūsuprāt, ir cool teikt atkarībām NĒ.

Raksta titulbilde

Pag, bet vispirms viens JĀ!

Pirms ķeramies pie NĒ, atgādināsim, ka ir max forši teikt JĀ – ZZČ Klašu dienai. Ja zini, kas tā tāda par dienu, noteikti piekritīsi.

OK, bet tagad 8 trekni NĒ atkarībām!

1. NĒ – jo tu, visticamāk, neesi aita

Nu, un tad, ja vairākums smēķē vai dzer? Tev taču pašam ir sava galva, ar ko pieņemt pašam savus lēmums. Bara instinktam seko tikai aitas un citi jocīgi zvēri.

2. NĒ – jo ir forši būt veselam

Smēķēšana un alkohola lietošana nodara nopietnu kaitējumu veselībai un pazemina imunitāti – organisma spēju cīnīties pret slimībām. Ir taču foršāk satikties ar draugiem un iet uz treniņiem nekā vienam pašam slimam sēdēt mājas, vai ne?

3. NĒ – jo kurš gan grib izskatīties draņķīgi

Tabaka un alko pamatīgi ietekmē to, kā tu uzskaties. Ar katru nākami cigareti vai aliņu, tavi mati paliek sausāki, āda pumpaināka, acis blāvākas. Nekāds labais paskats tur nesanāk.

4. NĒ – jo nesmirdēt ir foršāk nekā smirdēt

Būsim godīgi – lai arī cenšas iesmaržināties pēc cigaretes izkūpināšanas, lai arī cik košļenes sabāž mutē pēc grādīgo dzeršanas, to visu tāpat var just. Nesmirdēt ir nice!

5. NĒ – jo naudu var iztērēt daudz gudrāk

Pajautā kādam sev pazīstamam pīpētājam vai alkohola lietotājam, lai parēķina, cik naudas mēneša laikā viņš iztērē šīm atkarībām? Un tad parēķini, cik daudz gada laikā var ietaupīt un ko par to naudu var nopirkt. Jauns telefons, snīkeri, ceļošana, hobiji, pasākumi ar draugiem - saraksts ir garš..

6. NĒ – jo būtu stulbi zaudēt 14 dzīves gadus.

Šis tāds “nedaudz” nopietnāks punkts, bet pavisam nopietni – Slimību profilakses un kontroles centrs 2018. gadā izpētīja, ka smēķētāji nomirst vidēji 14 gadus ātrāk nekā nesmēķētāji! Četrpadsmit. Gadus.

7. NĒ – jo kurš gan grib justies kā pilnīgs plācenis

Ļoti ceram, ka tev nācies piedzīvot paģiras. Nē? Ļoti labi, lai tā arī paliek. Nav vērts pēc ballītes nākamajā dienā gluži vienkārši justies kā saspaidītam plācenim.

8. Nē – jo pēc tam nebūs jākaunas par izdarītajām muļķībām

Alkohola ietekmē cilvēki mēdz teikt un darīt to, ko skaidrā prātā nekad neteiktu un nedarītu. Un vai ir vērts sarunāt / sastrādāt “glupības” dzērumā? Diez vai, it sevišķi, ja nākamajā dienā pašam par sevi kompānijas priekšā kauns pa visu seju…

Kādam laikam pietiks. Un šie ir tikai daži no iemesliem, kāpēc teikt NĒ. Ticam, ka tev ir vēl daudz piemēru. Uzzini vairāk par #SpēksPateiktNĒ un lem pats – neļauj to darīt citiem.