Jaunums

8 padomi, kā izcili izpildīt ZZČ mājasdarbu

25.03.2018


Tava klase vēl nav reģistrējušies ZZ Čempionātam? Tas jāizdara tagad un uzreiz, jo 1. aprīļa pusnakts ir ne tikai pieteikšanās deadline, bet arī mājasdarba iesniegšanas deadline!
Kas tad īsti ir mājasdarbs un kas jādara? To uzzināsi šajā rakstā. Lasi līdz beigām – tur apkopojām 8 padomus, kā izpildīt mājasdarbu izcili!

Raksta titulbilde

ZZČ mājasdarbs – kas tas ir & kas jādara?

ZZČ mājasdarbs ir paredzēts, lai mēs, ZZČ organizatori, varētu izlemt, kuras klases ir pelnījušas iekļūt Digitālajā pusfinālā, lai cīnītos par iekļūšanu ZZČ Finālā

Lai izpildītu mājasdarbu:

  • Visiem klasesbiedriem kopā jāizdomā jauns, interesants klases rekords;
  • Jāuzraksta neliels apraksts, kāpēc izvēlējāties tieši šādu rekordu;
  • Rekords jāīsteno dzīvē, iesaistot visus klasesbiedrus;
  • Rekords jānofotografē vai jānofilmē.

Iedomājies - šobrīd ZZČ reģistrējušās gandrīz 1700 klases! Ja visas klases izpildīs mājasdarbus, tieši tik daudz bilžu/video būs jāapskata ZZČ Mājasdarbu žūrijai.

giphy-6.gif

8 padomi, kā izpildīt ZZČ mājasdarbu izcili

Šogad īpaši vērtēsim to, cik oriģināls un radošs ir klases rekords, un to, vai mājasdarba izpildē ir iesaistījušies visi klasesbiedri. Kā mēs lemsim, cik punktus piešķirt katram mājasdarbam, lasi ZZ Čempionāta nolikumā (sadaļā "7. Mājas darba uzdevums")

Viens ir skaidrs – lai tiktu Pusfinālā, nāksies nedaudz padomāt un pastrādāt. Izlasi 8 padomus, kā izpildīt ZZČ mājasdarbu izcili!

Viss sākas ar ideju!

giphy-1xx.gif

Ideja ir gandrīz vai pats galvenais! Bet izdomāt labu ideju nav nemaz tik viegli. Lūk, kas tev varētu nākt palīgā, lai tiktu pie superīgas klases rekorda idejas!

1. Skaties apkārt un iedvesmojies.
Apdomājies kārtīgi – ar ko tava skola, klase, skolotāji, ēdnīca, sporta laukums vai koris ir īpašs? Tur jau kādas 10 jaunas idejas varētu parādīties :) Izložņā internetu un noskaidro, kādi ir interesantākie pasaules vai Ginesa rekordi.

2. Runā ar citiem. Var jau sēdēt viens pats un domās ar sevi sarunāties, bet skaidrs, ka labākās idejas rodas, parunājoties ar citiem. Šis ir īstais brīdis izvilināt idejas no cilvēkiem tev apkārt – klasesbiedriem, skolotājiem, mammas, tēta, omes, brāļa utt.

Ideja ir, tagad kārtīgi jāsagatavojas!

gatav.gifNekas nav kaitinošāks par šādu situāciju: ideja gatava, visi sanāk kopā, lai īstenotu rekordu, bet... pēkšņi saprotat, ka kaut kas pietrūkst, un viss jāatliek uz citu dienu. Lai tā nenotiktu, svarīgi labi un laicīgi sagatavoties!

3. Izveidojiet scenāriju. Šis ir īpaši svarīgi tad, ja esat izlēmuši klases rekordu iemūžināt video formātā. Uzdevums klasesbiedram, kuram vislabāk padodas rakstīšana – uztaisīt scenāriju, kā tieši notiks klases rekorda iemūžināšana.

4. Rekvizītu saraksts. „Rekvizīti” ir vārds, ko izmanto teātrī un kino filmēšanā, un tas apzīmē visus nepieciešamos priekšmetus un lietas, kas vajadzīgas izrādes / filmas filmēšanas laikā.Papildus scenārijam jau savlaicīgi izdomājiet, ko jums vajadzēs rekorda iemūžināšanai.

5. Lomu sadalīšana. Lai negadītos kādi pārpratumi klases rekorda iemūžināšanas laikā, sadaliet lomas jau savlaicīgi -  kurš atnesīs rekvizītus, kurš sarunās vajadzīgo telpu, kurš filmēsies, kurš būs filmētājs utt...

Viss gatavs, atliek īstenot un iemūžināt rekordu!

xjxjxjxj.gifLieliski! Ja esat nonākuši tik tālu, tad atlicis pats vienkāršākais (hehe) – rekorda izpildīšana un iemūžināšana. Lomas sadalītas, viss vajadzīgais sagādāts... Aiziet, action!

6. Foto / video kvalitāte. Mūsdienās pat ar vienkāršāko viedtālruni var uzņemt kvalitatīvas bildes un uzfilmēt labus video. Apžēlojieties par ZZČ Mājasdarbu žūriju un nesamežģījiet mums acis ar miglainām bildēm un video, kas filmēti ar trīcošu roku :D

  • Ja filmē video ar telefonu, turi to horizontāli. Vertikālos video atstāsim Instastorijiem un Snapchatam.
  • Lai video nesanāktu shaky un ne-fokusā, izmantojiet kameras vai telefona statīvu. Nav statīva? Tas nekas, galvenais nolikt ierīci uz stabilas virsmas – skapja, galda utt.

7. Radoša pieeja mums baigi patīk. Padomājiet, kā varētu sataisīt vēl interesantākas bildes un video, kas uzrunātu žūriju. Varbūt, lai labāk redzētu, ko dara rekorda īstenotāji, jāuzkāpj uz galda un jānofilmē viss no augšas?

8. Improvizē & have fun! Iespējams, pats svarīgākais punkts pasaulē – ja pašiem patīk, ko dara, rezultāts ir miljards reižu labāks nekā tad, ja dara ar sakostiem zobiem. Improvizējiet, priecājieties, parādiet visai Latvijai savus klases inside jokus un gluži vienkārši - HAVE FUN! 

Nevaram sagaidīt brīdi, kad varēsim apskatīt, kas jums visiem būs sanācis! Čau!