Jaunums

8 aizraujoši fakti par Latviju

14.01.2018

Mūsu mīļā, superīgā Latvija! Vai ir vēl labāka vieta pasaulē, kur dzīvot? Mums nav zemestrīču, mums ir četri skaisti gadalaiki (cerams, šogad atnāks arī balta ziema), talantīgi cilvēki, Zelta Zivtiņas Čempionāts un vēl, un vēl... Lai iemīlētu mūsu valsti vēl vairāk, te būs 8 aizraujoši fakti par Latviju!

Raksta titulbilde

1. Ļoti daudz un garas upes

Iedomājies, ja visas Latvijas upes saliktu kā vienu garu upi, mēs ar tām varētu aptecēt apkārt Zemeslodei. Zemes ekvatora apkārtmērs ir tikai 40 000 kilometru.

shutterstock_731365903.jpg

2. Super platā Ventas rumba 

Ja reiz iesākām par upēm – Ventas rumba Kuldīgā ir platākais ūdenskritums Eiropā! Par laimi, tas nav augstākais – tāpēc vasarā tur var peldēties un forši „ieņurkot” (tikai prātīgi – šos priekus labāk baudīt tad, kad līdzi ir kāds pieaugušais).

3. Visur, kur skaties – mežs... un vēl nedaudz meža

Latvija ir viena no zaļākajām valstīm pasaulē, jo vairāk nekā 50% valsts teritorijas klāj meži. Latvijā esot apmēram 700 miljoni koku (1 400 koku katram iedzīvotājam!). Nav brīnums, ka liela daļa latviešu ir kaislīgi sēņotāji un ogotāji.

giphy-1-1.gif

4. Piektais ātrākais internets pasaulē

Forši mums :) Tas nozīmē, ka varam skrollēt Instagram, saņemt snapus un „iekačāt” Youtube video daudz ātrāk nekā citur pasaulē.

giphy-5.gif

5. Kristaps Porziņģis #KP6

Šobrīd pasaulē populārākais latvietis garu ievadu neprasa. Mūsu liepājnieks Kristaps Porziņģis jeb #KP6 ir izcils pierādījums tam, ko iespējams sasniegt ar smagu darbu un izcilu attieksmi. Prieks un lepnums. Kristap, turpini spridzināt :)

giphy-4.gif

6. Tik daudz skaistu meiteņu

Bieži dzirdēts, ka Latvijā ir skaistākās meitenes pasaulē, vai ne? Tā tiešām ir! Nu, piemēram – izdalot latviešu supermodeļu skaitu ar visu Latvijas iedzīvotāju skaitu, mēs esam pirmajā vietā! Lūk, te Ginta Lapiņa Louis Vuitton modes skatē <3

giphy-3-1.gif

7. Lielākie Dziesmu un deju svētki pasaulē

Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki ir reizi četros gados, un tas ir tik forši, ka tie notiks tieši šogad, kad Latvija svin savu simtgadi. Tas tik būs grandiozi!

shutterstock_218369203.jpg

8. Latvietis un kartupelis – it’s a match!

Jap, kartupelis ir populārākais pārtikas produkts Latvijā! Aprēķināts, ka katrs Latvijas iedzīvotājs gada laikā apēd apmēram 78 kilogramus kartupeļu. Labs rādītājs :) Nav brīnums, ka pirms pāris gadiem internetā klīda dīvaini joki par latviešiem, aukstumu un kartupeļiem.

Cik faktus tu jau zināji? Dalies ar šo rakstu sociālajos tīklos un pieraksti savu rezultātu!