Jaunums

6 veidi, kā motivēt, lai rezultāts būtu vairāk nekā OK

12.02.2018

Iedvesmot un motivēt. Izklausās vienkārši, bet patiesībā tā nemaz nav. Vai nav pazīstama situācija – cilvēks riktīgi centīgi iet uz savu mērķi, bet gadās kāda neveiksme. Tad gribas visu mest pie malas un palikt pie tā, kas ir sasniegts. Jo it kā jau ir OK. Bet tomēr – tikai OK. Mēs gribam labāk, vai ne? Mēs gribam, lai rezultāts būtu vairāk nekā OK! Bet ko darīt?
Izlasi 6 veidus, kā motivēt, lai rezultāts būtu vairāk nekā tikai OK!

Raksta titulbilde

1. Rādi labo piemēru pats

Un tas ir ļoti, ļoti svarīgi – ja tu gribi kādu iedvesmot un motivēt, tev pašam ir jābūt labajam piemēram. Neviens nekad neklausīs sliņķi, kurš nepilda mājasdarbus, tikai sēž mājās un skatās teļļuku. Esi pats kā labo piemēru boss, tad visi tev gribēs līdzināties un sasniegt vairāk.

p10.gif

2. Uzmundrini un iedvesmo

Kad neizdodas sasniegt iecerēto uzreiz, gribas „plinti mest krūmos” (vecos laikos tā teica, kad runāja par padošanos). Tas ir īstais brīdis, kad iedrošināt, uzslavēt, pamudināt nepadoties un turpināt labi iesākto.

p2.gif

3. PUPA - Pasēdi, Uzklausi, Pažēlo, Aktivizē

Bet ko darīt, ja cilvēks galīgi sabēdājies, bet uzmundrināšana un iedvemošana vairs īsti nepalīdz? Laiks pienācis PUPA metodei – pasēdi, uzklausi, pažēlo un aktivizē (ierosini, ko tagad darīt tālāk).

p4.gif

4. Neaizmirsti paslavēt par labi padarīto

Nu, te jau laikam komentāri lieki. Skaidrs, ka cilvēku vajag paslavēt! Izdari to vienreiz, pēc tam vēlreiz un redzēsi – tieši tas pats cilvēks pēc tam centīsies arvien vairāk un vairāk!

p6.gif

5. Uzdāvini iedvesmojošu citātu

Motivēšana ir grūta padarīšana – visu laiku jāizdomā jaunas uzslavas (beidzas idejas), jāaplaudē (sāk sāpēt plaukstas), jādzied Samantas Tīnas dziesma „Nekad nepadodieeeeees” (aizkrīt balss). Risinājums – izprintē un uzdāvini iedvesmojošu citātu, kuru var apskatīt, izlasīt un gūt iedvesmu jebkurā brīdī.

zzc-blog-quote.png

6. Piesoli visādus labumus

Kuram tad nepatīk, ja viņam pasniedz balvu par labi padarītu darbu – diploms, publiska uzslava, dāvanas, gardumi utt. Tieši tāpēc viens no labākajiem veidiem, kā motivēt – piesolīt visādus labumus beigās.

p1.gif

Aiziet, bosi! Mērķējam augstu paši, motivējam sevi un iedvesmojam citus sasniegt un darīt vairāk. Jo tikai OK – nav OK. Vai ne? :)